Przejdź do treści

Nowe zajęcia Jogi

  Kochani ZAJĘCIA JOGI w naszym studio prowadzi Miniszka Swami JAYADEVI MATA!


  Serdecznie zapraszamy do zapisów na zajęcia z wyjątkową nauczycielką – SWAMI JAYADEVI MATA – Mniszką i nauczycielka jogi wg systemu Joga w Życiu Codziennym.
  Do wyboru lub w połączeniu:
  1.) Joga klasyczna z elementami jogi dla kręgosłupa wg systemu Joga w Życiu Codziennym: jest to praktyka oparta na starożytnej wiedzy pochodzącej z samego źródła od himalajskich Mistrzów i Joginów. Bazą każdych zajęć jest system ASAN /ćwiczeń fizycznych/, PRANAJAM / ćwiczeń oddechowych/ oraz RELAKSACJA.

  Zajęcia obejmują również program ćwiczeń przeciwko bólom pleców, opracowany na podstawie wieloletniej współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy Mistrzem oraz autorem systemu Joga w Życiu Codziennym Paramhans Swami Maheshwaranandą, a zachodnimi lekarzami i fizjoterapeutami. Jest on cennym połączeniem wiedzy zachodniej z wiedzą i mądrością wschodu. Celem tych zajęć jest również nauczenie się fizycznej i psychicznej relaksacji, abyśmy mogli lepiej radzić sobie ze stresem w naszym codziennym życiu oraz pozbyli się niepotrzebnych myśli i niepokoju; rozwijanie wiary w siebie i zyskanie umiejętności zarządzania swoją energią. Likwidowanie stresu i napięć pomaga nam zwalczać nerwowość, bezsenność oraz wiele innych fizycznych i psychicznych dolegliwości.

  Praktyka jest prowadzona tak aby miała formę świadomej aktywnej medytacji, jest treningiem uważności i koncentracji, który poszerza świadomość. Dzięki temu zmienia się jakość naszego życia, otwieramy się na doświadczanie większego spokoju i szczęścia oraz stajemy się całościowo zdrowsi.

  „Joga w życiu codziennym” jest dobra dla ludzi w każdym wieku i dowolnej fizycznej kondycji, zarówno dla początkujących jak i dla tych, którzy chcą pogłębić swoją praktykę jogi.

  2.) Joganidra: czyli inaczej sen jogina, albo psychiczny sen to subtelna, starożytna technika wywodząca się z jogi i służąca do osiągnięcia stanu głębokiego relaksu. Ta antystresowa relaksacja, polegająca między innymi na skanowaniu ciała, ma ostatecznie prowadzić do duchowej wewnętrznej transformacji. Dzięki niej możemy przenikać do najgłębszych poziomów naszej świadomości i połączyć się z wyższą świadomością, która jest w nas i dzięki temu rozpuszczać nasze wewnętrzne blokady, lęki, kompleksy itp. W joganidrze pracujemy również z tzw. Sankalpą, pozytywnym postanowieniem, intencją czy życzeniem, które chcemy spełnić w naszym życiu. Po joganidrze z jednej strony czujemy się rozluźnieni, oczyszczeni i odświeżeni emocjonalnie, psychicznie i fizycznie a z drugiej strony mamy dużo nowej energii do działania. Wykonuje się ją na leżąco.

  Praktykuje jogę od 1998 roku, wtedy też spotkała po raz pierwszy swojego Mistrza Vishwaguru Paramhans Swami Maheshwaranandę, znanego na świecie autora systemu „Yoga in Daily Life” /Joga w Życiu Codziennym/. Zaczęła regularnie uczęszczać na Międzynarodowe Seminaria Jogi prowadzone przez samego Mistrza oraz innych nauczycieli, fizjoterapeutów i rehabilitantów, które odbywały się w Indiach, Czechach, Austrii, na Węgrzech i na Słowacji. W 2001 roku zdała egzamin nauczycielski i otrzymała Międzynarodowy Certyfikat uprawniający do prowadzenia zajęć jogi w tym systemie.

  Na początku uczyła jogi studentów na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, a po przeprowadzeniu się do Warszawy zaczęła prowadzić zajęcia w różnych centrach jogi / m.in. w Joga Klubie, Samadhi Joga i Centrum Joga /, salonach piękności, firmach / m.in. dla pracowników Ikea, Alior Banku /, klubach, jak również i w Warszawskim Oddziale Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

  W lipcu 2021 r. przyjęła sannyas dikshę / inicjacja do starożytnego zakonu swamich/ i została mniszką. Podczas tej tradycyjnej wedyjskiej świętej ceremonii ognia, która odbyła się w pięknej yagya shali w Mahaprabhu Dip Ashramie w Strilkach /Czechy/ otrzymała tytuł i imię Swami Jayadevi Mata Puri, spełniając od dawna żywione pragnienie pełnego oddania się życiu duchowemu, którego esencją jest służenie / Seva lub Karma Joga – joga działania / swojej Linii Mistrzów i całemu światu. Była to pierwsza tego typu inicjacja w Europie.

  Ponieważ joga jest ścieżką otwierania serca na bezwarunkową miłość, to budzenie świadomości i odkrywanie wewnętrznej mądrości, które trwa całe życie, więc nadal kształci się, praktykuje i uczęszcza na seminaria Jogi odbywające się głównie w Europie, ale również i w Indiach. W 2013 roku wraz z przyjaciółmi założyła Stowarzyszenie Joga w Życiu codziennym, które jest częścią międzynarodowej organizacji International Sri Deep Madhavananda Ashram Fellowship – Yoga in Daily Life®. Celem tych obu organizacji jest służenie ludzkości poprzez wspieranie zdrowia i pokoju na świecie; pomoc humanitarną; ochronę środowiska i wszystkich stworzeń; szerzenie tolerancji, szacunku i wolności między religiami, kulturami i narodami.

  Więcej informacji i zapisy:

  mail: joasia.b@wp.pl lub info@jogawzyciucodziennym.pl
  tel.509 201 561

  Godziny zajęć:

  Wtorek godz. 18:00 -19:10 Joga klasyczna z elementami jogi dla kręgosłupa wg systemu Joga w Życiu Codziennym
  Wtorek godz. 19:40 -20:40 Joga na stres, Joganidra
  Piątek godz. 19:30-20:40 Joga klasyczna z elementami jogi dla kręgosłupa wg systemu Joga w Życiu Codziennym

  Cennik:
  jednorazowe wejście: 45 pln
  Karnet 4 wejścia na 4 tygodnie: 150 pln
  Karnet 6 wejść na 4 tygodnie: 200 pln
  Karnet 8 wejść na 4 tygodnie: 230 pln

  Zapisz się już dzisiaj! Grupa już jest i rusza w nowym miejscu 9 maja we wtorek.

  Gdzie:
  Studio Odkryj Siebie – Klub mistrzów
  ul. Szolc-Rogozińskiego 4, Warszawa
  (blisko stacji metra Imielin, lokal nad pocztą polską)

  Więcej o prowadzącej znajdziecie tu: https://www.facebook.com/joannajayadevi.bierska/

  #joga #zajęciajogi #ursynów #warszawa #joganidra #jogaklasyczna #zajęcia #SWAMIJAYADEVIMATA #mniszka #JoannaBierska #odkryjsiebie #medytacje