Przejdź do treści

KURS MINDFULNESS – na 8 tygodni

  Zapraszam serdecznie na 8-TYGODNIOWY, CERTYFIKOWANY KURS REDUKCJI STRESU W OPARCIU O UWAŻNOŚĆ – MBSR


  Co to jest mindfulness i MBSR?


  Mindfulness w języku polskim często zastępowany jest terminem uważność. Uważność jako pojęcie jest to stan świadomego skupienia uwagi na odczuciach doznawanych w danej chwili — całkowite oddanie się obecnemu doświadczeniu bez analizowania i oceny. Stan uważności możemy więc osiągnąć w dowolnie wybranym momencie, wystarczy, że całkowicie skupimy się na chwili obecnej.


  W praktyce wejście w stan mindfulness nie jest taki prosty. Na co dzień utożsamiamy się z naszymi poglądami, preferencjami i reakcjami, co oznacza, że doświadczamy rzeczywistości poprzez ich filtr. Jedni z nas w swoich myślach przywołują wydarzenia z przeszłości, inni koncentrują się na obawach o przyszłość. Praktykując mindfulness potrzebujemy ten bagaż na chwilę odsunąć na bok. W tym celu wykorzystuje się szereg ćwiczeń, które mają ułatwić nam wejście w bezpośredni kontakt „z chwilą obecną”. Nie są one niczym nowym — twórcy treningu mindfulness zebrali elementy znanych od tysięcy lat tradycyjnych technik relaksacji i medytacji związanych z filozofią Wschodu oraz buddyzmem i przedstawili je w formie świeckiej. Są to między innymi: obserwacja oddechu, skanowanie ciała i uważny ruch.


  Potwierdzone stale prowadzonymi badaniami najważniejsze efekty regularnej praktyki to:
  – redukcja stresu,
  – wzmocnienie układu immunologicznego,
  – lepsze radzenia sobie z chronicznymi chorobami i bólem,
  – poprawa pamięci, wytrzymałości umysłowej i fizycznej.
  – mindfulness ma także znaczące efekty w zapobieganiu nawrotom depresji, a lęk i drażliwość tracą intensywność,
  – wpływa pozytywnie na budowanie relacji i poziom szczęścia.
  Najbardziej znany i skuteczny program rozwoju uważności nosi nazwę Mindfulness Based Stress Reduction, w skrócie MBSR. Opracował go w 1979r. Jon Kabat-Zinn, neurobiolog z University of Massachusetts w USA.


  Dlaczego MBSR trwa 8 tygodni?
  Żeby zmienić nawykowe zachowania i schematy, nasz mózg potrzebuje 8 tygodni. Po tym czasie możemy zauważyć utrwalanie się trenowanych, nowych wzorców zachowania i myślenia. Jak wszystkie istotne rzeczy w naszym życiu i ta potrzebuje czasu, żeby zaistnieć, żebyśmy mogli spokojnie wprowadzić praktykę do swojego dnia, zasmakować treningu uważności pod okiem nauczyciela i poczuć wsparcie grupy.


  Dlaczego spotkania trwają 2,5 godziny?
  Przez większą część naszego dnia jesteśmy na tzw. autopilocie. Wykonujemy zadania, automatycznie realizujemy obowiązki, ale też po prostu trwamy w trybie działania. Żeby doświadczyć przestawiania się na tryb bycia, rejestrowania zalet medytacji i wyciszenia, spokojnego podzielenia się spostrzeżeniami, potrzebujemy około 2,5 godziny.


  Dlaczego MBSR warto zrobić z Angeliką?
  Praktykuję jogę i medytację od ponad 20 lat. Mam doświadczenie w prowadzeniu kursów i warsztatów związanych z jogą, medytacją, redukcją stresu, zdrowym stylem życia, szeroko rozumianym dobrostanem. Przeszłam przez wieloletni chroniczny stres i wypalenie zawodowe. Kurs MBSR, a potem dalsza, regularna praktyka okazały się najskuteczniejszą metodą na poradzenie sobie z trudnymi chwilami i otworzyły mi drogę do życia w pełni. Jestem głęboko przekonana, że każdy kto ma odwagę zadbać o siebie i praktykować, doświadczy zmian, a może nawet odzyska swoje życie, poluźniając uchwyt stresu. Kurs MBSR prowadzę regularnie od 2018r., a rekomendacje związane z tym i innymi kursami możesz przeczytać poniżej oraz na mojej stronie internetowej: https://today-mindfulness.pl/


  Opinia jednej z uczestniczek organizowanego przez Angelikę kursu:
  „Bardzo gorąco polecam praktykę z Angeliką. Wzięcie udziału w organizowanym przez nią kursie MBSR było świetną decyzją i fenomenalną przygodą.
  Angelika ma genialne podejście do ludzi. Jest niezwykle ciepła, serdeczna, spokojna, opanowana, profesjonalna i wyrozumiała. Nikogo nie ocenia. Choć jest uosobieniem łagodności, potrafiła utrzymać nas w ryzach na zajęciach
  Kurs odbywa się w bardzo bezpiecznej i komfortowej przestrzeni, co sprzyja wymianie doświadczeń.
  Tęsknię już za naszymi spotkaniami i ich klimatem. Z ogromną radością i przyjemnością jeździłam na nasze praktyki. Były dla mnie przenosinami do innego świata- bez zabiegania, telefonów, maili i tysiąca spraw na głowie, za to pełnego spokoju, wyciszenia, błogości i wyhamowania.
  Angelika jest cudowną osobą, niezwykle dba o komfort swoich podopiecznych, a narzędzia jakie daje prowadzony przez nią kurs, są proste do zastosowania i niezwykle pomocne w codziennym życiu.
  Kurs u Angeliki polecam każdemu, a szczególnie tym, którzy chcą zadbać o swój dobrostan, zdrowie psychiczne i fizyczne, lepszy sen i większy dystans do codziennego wyścigu z czasem, bo mało kto może chyba dziś powiedzieć, że umie zarządzać stresem i nie odczuwa jego negatywnych skutków w swoim życiu.”
  Natalia
  Inne rekomendacje możesz obejrzeć i przeczytać tutaj:
  https://today-mindfulness.pl/

  Daty spotkań niedziele g.18:00-20:30

  Spotkanie 1 7.07.2024r. niedziela g.18:00-20:30
  Spotkanie 2 14.07.2024r. niedziela g. 18:00-20:30
  Spotkanie 3 21.07.2024r. niedziela g. 18:00-20:30
  Spotkanie 4 28.07.2024r. niedziela g. 18:00-20:30
  Spotkanie 5 18.07.2024r. niedziela g. 18:00-20:30
  Spotkanie 6 4.08.2024r. niedziela g. 18:00-20:30
  Spotkanie 7 10.08.2024r. sobota dzień uważności g.11:00-18:00
  Spotkanie 8 18.08.2024r. niedziela g. 18:00-20:30
  Spotkanie 9 25.08.2024r. niedziela g. 18:00-20:30

  Miejsce: Szkoła Mistrzów ul. Szolc Rogozińskiego 4 – Imielin – Warszawa
  Koszt: 1300 zł


  Zapraszam do zapisów na kurs i na bezpłatne, niezobowiązujące spotkanie przed kursem.
  Zapisy: angiekucharska@gmail.com tel: 501 372 381

  Prowadząca:
  Angelika Kucharska
  Jestem certyfikowanym nauczycielem jogi (RYT 200 Yoga Alliance accredited), jin jogi (Yoga Alliance accredited) oraz mindfulness (ukończyłam studium nauczycielskie MBSR Mindfulness Based Stress Reduction accredited by The Institute for Mindfulness Based Approaches. Certyfikat wydany przez IMA i POLIM). Posiadam również wykształcenie z dziedziny psychologii. Jestem także certyfikowaną konsultantką i terapeutką ajurwedy. Uczyłam się w Nirmala Instytut Jogi i Ajurwedy we Wrocławiu. Joga, ajurweda i medytacja zmieniły moje życie. Po latach przewlekłego stresu i wypalenia zawodowego, odwróciła zmiany z tym związane. Dlatego zajmuję się przywracaniem równowagi w ciele i umyśle, pamiętając, że nie trzeba doprowadzić do kryzysu, żeby naprawdę nauczyć się odpoczywać i relaksować. Codziennie medytuję i praktykuję jogę. Jestem wegetarianką i mamą nastolatka. Kocham las.

  Więcej o tym TU:

  https://www.facebook.com/events/1029284522100876