Przejdź do treści

Biegnąca z Wilkami – cykl kręgów kobiet

  Idź zbierać kości.

  Idź zbierać kości, kobieto.

  Przez stulecia byłyśmy rabowane i ograbiane z naszej instynktownej, kobiecej natury. Tak jak dzikie zwierzęta i dzikie tereny byłyśmy kawałek po kawałeczku zajmowane, spychane na margines naszej psychiki. Wewnętrzny krajobraz Dzikiej Kobiety palono i niszczono, a my zmuszane byłyśmy do porzucenia naszych naturalnych rytmów i cykli, by przypodobać się innym.

  To nie są moje słowa, a słowa Clarissy Pinkoli Estes z jej książki „Biegnąca z wilkami”.

  Książki, którą można czytać ją całe życie i odkrywać coraz to nowe znaczenia.

  Książki, która zmienia życie i pozwala nie tylko zrozumieć, ale przede wszystkim poczuć, kim naprawdę jesteśmy w głębi naszych ciał i dusz, w głębi naszego łona.

  Zapraszam Cię do czytania tej książki razem podczas otwartego cyklu sześciu kręgów.

  🐺
  🐺
  🐺

  To trudna książka, utkana na wątkach kilkunastu znanych baśni i opowieści z różnych tradycji i kultur. Clarissa Pinkola Estes wyrosła w rodzinie, gdzie mieszały się języki i pochodzenie. Dzięki temu mogła czerpać z bogactwa historii swych babek, ciotek, kuzynek i kobiet-opowiadaczek, cantadoras, które przechowują opowieści jak skarb.

  Książka rozbiera te opowieści do kości, do najstarszych symboli, archetypów ukrytych pod nimi, tak głęboko, że potrzebujemy przewodniczki, by dokopać się do tych warstw.

  Jest o tym, że każda z nas jest tą, która wie. Że w każdej z nas drzemie dzika natura, potężna siła, która ma moc niszczenia i kreowania. I o tym, że opowieść jest medycyną, jest naszym kobiecym sposobem na przekazywanie sobie tego, co najważniejsze.

  Będziemy zanurzać się w te opowieści. Wydobywać na światło dzienne ukryte znaczenia. Smakować słowa, które uważnie tka Clarissa Pinkola Estes, bo język, jakim mówi, jest jednocześnie naukowy i poetycki, nieuchwytny, ale bardzo w punkt.

  Odnajdziemy schowane w baśniach tajemnice i skonfrontujemy się z tym, jak rezonują one z nami.

  To nie będzie łatwa podróż, pewnie nie zawsze przyjemna. Być może trzeba będzie zburzyć jakieś mury, przekonania, być może rozsypać się i złożyć w całość na nowo.

  Ale przyjdź, kobieto. Tkajmy tę opowieść dalej razem.

  🐺
  🐺
  🐺

  WAŻNE

  Jeśli chcesz wziąć udział w kręgu, to dobry czas, aby kupić książkę “Biegnąca z wilkami” i zacząć ją czytać, a przynajmniej się z nią zaznajomić.

  Będziemy pracować z sześcioma opowieściami z książki, więc ich przeczytanie przed kręgiem jest mocno wskazane. Na kręgu będziemy głównie rozmawiać o książce i dzielić się swoimi odczuciami. Przeczytamy fragmenty, ale ważne, byś przychodziła przygotowana.

  Ten krąg to zobowiązanie. Zapisz się, jeśli czujesz, że chcesz i możesz czytać tę książkę. Będziemy pracować z jednym rozdziałem co dwa tygodnie.

  Wybrałam baśnie i opowieści, które najmocniej zarezonowały ze mną i z którymi chciałabym popracować w tym cyklu. Nie wartościuję tych opowieści, idę za tym, co mnie samą woła. Zachęcam Cię do przeczytania całej książki – nie wykluczam drugiej części cyklu po wakacjach, by pracować z kolejnymi rozdziałami.

  W poszanowaniu dla autorki i jej praw nie udostępniam kserówek, skanów, PDF-ów ani innych materiałów. Książkę “Biegnąca z wilkami” można bez problemu kupić w księgarniach wysyłkowych, na OLX czy Vinted, kosztuje 50-60 zł.

  Będziemy korzystać z wersji polskiej, ale możesz też czytać po angielsku. Polecam mocno zaopatrzyć się w nią przed pierwszym kręgiem 21 maja.

  🐺
  🐺
  🐺

  MIEJSCE I CZAS

  Kręgi odbywają się we wtorki, w godzinach 18.30 – 20.45.

  Miejsce: Studio Odkryj siebie | Klub Mistrzów – ul. Szolc-Rogozińskiego 4, I piętro. Do lokalu wychodzi się po schodach, studio umiejscowione jest dokładnie nad pocztą polską.


  Zajęcia odbywają się w salce klubowej – na końcu korytarza po prawej stronie, tzw. sali kolonialnej. Prosimy wchodzić po cichu, w sali obok odbywają się Joga.

  Dojazd: Metro Imielin + 8 min. drogi pieszo, lub autobusami, które dojeżdżają pod lokal (136, 179, 217). Na miejscu jest także duży parking, wjazd od ul. Cynamonowej.

  TERMINY

  Daty spotkań: 21.05, 04.06, 18.06, 02.07, 16.07, 30.07

  Krąg jest otwarty – można przyjść na dowolne spotkanie po wcześniejszym zapisaniu się. Każdy krąg będzie poświęcony jednej opowieści.

  W kręgu jest miejsce dla 12 kobiet.

  Zapisy możliwe są:

  pod numerem telefonu/Whatsapp: + 48 509 112 422
  mailem: ninasamay.art@gmail.com
  Przez messenger: facebook.com/joannaninasamay/

  🐺
  🐺
  🐺

  SKŁADKA

  Składka za spotkanie wynosi 30-45 zł, w zależności od liczby uczestniczek. Składamy się na salę, świece, szałwię, herbatę i drobny poczęstunek.

  🐺
  🐺
  🐺

  Zabierz ze sobą wygodne ubranie i butelkę na wodę. Na miejscu mamy poduchy, kubki na herbatę, kocyki.

  Zaczynamy punktualnie, szanujemy swój czas. Przyjdź kilka minut wcześniej, by skorzystać z łazienki i być gotową zacząć o czasie. Zostajemy na kręgu do końca.

  TEMATY SPOTKAŃ

  21.05 | Wstęp: La Loba i śpiewanie nad kośćmi

  Wprowadzenie: Śpiewanie nad kośćmi
  Rozdział 1: Wskrzeszenie dzikiej kobiety

  04.06 | Mądra Wasylisa

  Rozdział 3: W poszukiwaniu faktów: przywrócenie intuicji jako inicjacja

  18.06 | Kobieta Szkielet

  Rozdział 5: Połów: Kiedy serce to samotny myśliwy

  02.07 | Czerwone trzewiczki

  Rozdział 8: Instynkt samozachowawczy: rozpoznawanie wnyków, pułapek i zatrutej przynęty

  16.07 | Skóra foki

  Rozdział 9: Ku domowi: Powrót do siebie

  30.07 | La Llorona i Dziewczynka z zapałkami

  Rozdział 10: Czyste wody: pielęgnowanie energii twórczej

  🐺
  🐺
  🐺

  O MNIE

  Jestem facylitatorką kręgów kobiecych, trzymającą przestrzeń, kreatorką. Prowadzę rytuały przejścia dla kobiet, ceremonie kakao i ceremonie mocy, organizuję dzikie retreaty dla kobiet w lesie. Pracuję, używając technik zaczerpniętych z praktyk szamańskich, jogi, pranajamy, biodanzy, tantry i psychologii jungowskiej.

  Tematy rozwoju świadomości i pracy z energią zgłębiam od dekady, ale w życiu robiłam wiele: byłam dziennikarką, pilotką wycieczek, marketerką, pisarką. Jestem autorką dwóch tomów poezji, tomu opowiadań i powieści oraz reportażu poświęconego poszukiwaniom śladów swojej mamy w Afryce. Od 2021 roku prowadzę podcast “Na Szezlongu” poświęcony tematom rozwoju, ciała, emocji i kreatywności. Pod marką Nina Samay tworzę pełne mocy pióropusze.

  Więcej o mojej drodze: ninasamay.com

  Dopisz się do wydarzenia na FB:

  https://www.facebook.com/events/1885469688569303

  Zobacz inne moje wydarzenia:

  Masterclass Rytuał i ceremonia:

  https://ninasamay.com/rytual-i-ceremonia

  Dziki Retreat w Brzuchu Lasu:

  https://www.facebook.com/events/449436967662277

  Krąg Beltane w Lesie Kabackim

  https://www.facebook.com/events/414715707861312