Przejdź do treści

Sesje Ajurwedyskie w Klubie Mistrzów

  Zapraszamy do nas na sesje ajurwedyjskie z Angeliką Kucharską, która prowadzi u nas także kurs mindfulness ❤ Today Yoga & Mindfulness

  Ajurweda

  Słowo Ajurweda jest to połączenie dwóch wyrazów: ayusah oznaczającego „życie” oraz veda czyli „nauka”.

  Ajurweda to wiedza o życiu, odnosząca się do prawidłowych i szkodliwych sposobów życia, mówiąca jak osiągnąć szczęście i wyjaśniająca jak powstaje nieszczęście.

  (Caraka Sutra Sthana 1:41)

  Ajurweda ma holistyczne podejście do życia, nie zajmuje się wyłącznie leczeniem chorób, ale wszystkimi aspektami życia. Przedmiotem ajurwedy jest ludzkie życie w całej rozciągłości. Jest to kompletna filozofia życia odnosząca się do negatywnych i pozytywnych jego aspektów. Odnosi się do takich elementów życia jak: jedzenie, sen, praca, relaks czy sposób postępowania. Daje wskazówki w jaki sposób powinniśmy dbać o nasze zdrowie fizyczne, psychiczne i duchowe.

  Ajurweda to okazja do poznania siebie, podróż pełna szacunku do życia, a nie przymusu, presji i bólu.

  Wzrost odbywa się zawsze naturalnie – rośniemy niczym rośliny – a to wymaga strategii, nie presji.

  Konsultacje ajurwedyjskie

  Zapraszam serdecznie na konsultację, która polega na dokładnej analizie stylu życia, diety, wyglądu, stanu umysłu, dolegliwości oraz rozpoznaniu tzw. prakriti, indywidualnej, wrodzonej energetyki organizmu.  Na tej podstawie ustalane są indywidualne zalecenia by pomóc przywrócić zaburzoną równowagę na poziomie ciała, umysłu i ducha.

  Zdrowie w rozumieniu Ajurwedy to nie tylko zdrowe ciało ale również spokojny, zrównoważony umysł, poczucie szczęścia, sensu, zadowolenie z życia. Choroba wg Ajurwedy to brak równowagi, którego przyczyną jest szeroko rozumiany, nieodpowiedni styl życia. W świetle tej nauki choroba nie pojawia się nagle. Rozwija się długo, nawet wiele lat, dając początkowo subtelne objawy, których często w naszym „zabieganym” życiu nie zauważamy lub bagatelizujemy. Zdobywając wiedzę o swoim organizmie, stosując naturalne środki, odpowiednią dla siebie dietę, dbając o stan umysłu, możemy przywrócić zaburzoną równowagę wewnętrzną, zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby.

  Przed konsultacją poproszę Ci o wypełnienie trzech ankiet, z którymi zapoznam się zanim się spotkamy. Zarezerwuj sobie około 90minut na pierwszą konsultację. Po kilku dniach otrzymasz ode mnie szczegółowe zalecenia dotyczące wszystkich obszarów w Twoim życiu. Jeśli odczujesz taką potrzebę możemy się spotkać ponownie lub zaplanować cykliczne spotkania, podczas których omówimy jak się czujesz podczas wprowadzaniu zmian, przyjmowania ziół i stosowania terapii ajurwedyjskich. W gabinecie wykonuję masaże ajurwedyjskie: głowy, twarzy oraz stóp. Stosuję techniki oddechowe, mindfulness, korzystam także ze swojej wiedzy dotyczącej jogi i psychologii.

  Jeśli chcesz o coś dopytać lub upewnić się czy taka konsultacja może Ci w czymś pomóc zadzwoń lub napisz do mnie: angiekucharska@gmail.com, tel: 501 372 381

  Jestem konsultantką i terapeutką ajurwedy. Uczyłam się pod okiem Piyush i Ritu Mittal w Instytucie Jogi i Ajurwedy we Wrocławiu. Jestem także certyfikowaną nauczycielką jogi i mindfulness.

  Konsultacje i terapie odbywają się w Warszawie (Imielin i Natolin). Jeśli nie możesz przyjechać zapraszam na konsultacje online.

  Koszt: pierwsza konsultacja  90 minut 200zł, kolejne 60 minut 150zł.

  Ajurwedyjski masaż twarzy, szyi i dekoltu (Mukhabhyanga) działa nie tylko miejscowo, poprawiając stan skóry i wygładzając twarz. Wpływa także na całe ciało – odpręża je i głęboko regeneruje. Zabieg ten pobudza ośrodki znajdujące się głęboko w mózgu, punkty refleksologiczne, meridiany, przez które przepływa energia. Poprawia także krążenie, co przynosi ciału wielką ulgę.

  Zalety ajurwedyjskiego masażu twarzy:

  ✨ odżywia i oczyszcza tkanki, co sprawia, że cera staje się promienna;

  ✨ utrzymuje odpowiednie napięcie i elastyczność wszystkich warstw skóry, pomagając tym samym zachować młody wygląd;

  ✨ likwiduje napięcie twarzy i ciała, wygładzając zmarszczki i nadaje twarzy łagodny wyraz;

  ✨ reguluje przepływ energii w cele;

  ✨ głęboko odżywia i wzmacnia cały organizm;

  ✨ wyzwala stan radosnego pobudzenia, które przywraca energię całemu ciału;

  ✨ pogłębia poczucie bezpieczeństwa, a także rozwija wewnętrzne piękno.

  Masaż wykonywany jest na bazie oleju np. migdałowego i szafranowego.

  Oleje wspaniale oddziałują na skórę, dostarczając jej potrzebnych składników odżywczych, nawilżają ją i chronią. Stanowią doskonałą bazę dla preparatów ziołowych oraz esencji.

  Olej szafranowy:

  🌸 pomaga zminimalizować drobne zmarszczki;

  🌸 sprawia, że skóra staje się gładka i młodzieńcza;

  🌸 działa rozjaśniająco;

  🌸 sprawia, że skóra staje się promienna;

  🌸 poprawia koloryt skóry;

  🌸 naturalnie przeciwdziała wypryskom, przebarwieniom, bliznom i zmarszczkom;

  🌸 zapewnia nawilżenie i pomaga w naturalnym wygładzeniu skóry.

  Przeciwskazania do masażu twarzy: gorączka, nowotwór, stan pooperacyjny, opryszczka, zmiany trądzikowe

  Czas trwania: 30 minut, koszt 120zł

  Możesz także poprzedzić masaż twarzy masażem głowy. Czas trwania 50 minut, koszt całego zabiegu to 180zł

  Masaż głowy zapobiega: wypadaniu włosów, bólu głowy, łysieniu i przedwczesne siwieniu. Sprawia, że korzeń włosa staje się mocny. Redukuje napięcia twarzy, łagodzi napięcia mięśniowe: głowy, szyi i barków. Zapewnia głęboki relaks, eliminuje stres i usuwa zmęczenie, pomaga w leczeniu bezsenności, kłopotów z koncentracją i pamięcią.

  Jeśli czujesz, że ten masaż jest dla Ciebie zadzwoń, żeby się umówić (Warszawa Imielin): 501 372 381

  Angelika Kucharska