Przejdź do treści

TRZECIA CZAKRA – MANIPURA /TEORIA I PRAKTYKA

  Serdecznie zapraszam na warsztat wg systemu Joga w Życiu Codziennym 🙂

  TRZECIA CZAKRA – MANIPURA /TEORIA I PRAKTYKA/

  Kiedy wszystkie karmy zostaną oczyszczone przez ogień, następuje przebudzenie czystej świadomości.

  Niedziela, 28 stycznia 2024 r.
  Godz. 16:30 – 19:30

  Manipura Czakra (splot słoneczny ) to „Miasto Klejnotów”, w którym znajdziemy perły przejrzystości, mądrości, pewności siebie i dobrego samopoczucia.

  Czakra ta jest związana z trawieniem, siłą woli i poczuciem własnej wartości. Jest to czakra ognia, która zaopatruje całe organizm w ciepło, moc i entuzjazm.

  Kiedy w Manipura Czakrze harmonijnie przepływa energia, rozwija się w nas poczucie całkowitego dobrostanu; a kiedy czujemy się dobrze, wszystko przebiega gładko. To dobre samopoczucie przenika całe ciało, umysł i psychikę i dlatego jest ważnym warunkiem naszego zdrowia i ciągłego rozwoju duchowego.

  Podczas chłodniejszej pory roku, możemy odczuwać senność, letarg. W tym okresie wskazane jest aktywowanie naszego wewnętrznego ognia, naszej Manipura Czakry, aby uniknąć zmęczenia.

  To właściwy moment, aby obudzić moc naszego wewnętrznego słońca, wewnętrznego ognia-agni. Ten ogień wzmacnia naszą świadomość. Wzmacnia naszą Iccha Shakti – siłę woli, kriya shakti – siłę działania i gyan shakti – siłę wiedzy, mądrości. Aby nasze życie było w harmonii, te trzy shakti muszą być w równowadze. Tylko wolą bez wiedzy i pracy nic nie można osiągnąć, tak samo pracą bez wiedzy i woli nic nie osiągniemy.

  Ta moc, która skrywa się w Manipūra Czakrze wzmacnia:

  – ,
  – System immunologiczny
  – Nasze trawienie
  – Witalność
  – Równowagę emocjonalną
  – Siły życiowe
  – Eliminuje depresję
  – Eliminuje letarg i apatię

  Na tym praktycznym warsztacie nauczysz się asan, Agnisara Kryji ( prostego i szybkiego ćwiczenia, które odmieni twój dzień i życie), technik relaksacyjnych, pranajamy i medytacji, które rozbudzają wewnętrzny ogień czakry Manipury.

  Na podstawie książki „The Hidden Powers in Humans – Chakras & Kundalini” / ” Ukryte moce w ludziach – Czakry i Kundalini” autorstwa Paramhansa Swamiego Maheshwaranandy

  Przyjdź i dowiedz się więcej. Poćwiczmy razem !
  ……………………………..
  Można wziąć udział bez względu na stopień zaawansowania w praktyce jogi.
  ………………………………
  Prowadzi SWAMI JAYADEVI MATA, mniszka i nauczycielka jogi i medytacji wg systemu Joga w Życiu Codziennym z 25 letnim doświadczeniem i praktyką.

  Na Facebooku:
  https://www.facebook.com/joannajayadevi.bierska/

  Swami Jayadevi Mata jest wieloletnim uczniem Mistrza Jogi Vishwaguru Paramhans Swamiego Maheshwaranandy, znanego na świecie autora systemu „Yoga in Daily Life” /Joga w Życiu Codziennym/, który jest kontynuatorem starożytnej tradycji, Linii Mistrzów z Himalajów Om Sri Alakhpuriji Siddha Peeth Parampara.
  Od 1998 roku zaczęła regularnie uczęszczać na Międzynarodowe Seminaria Jogi prowadzone przez samego Mistrza oraz innych nauczycieli jogi, fizjoterapeutów i rehabilitantów, które odbywały się w Indiach, Czechach, Austrii, na Węgrzech i na Słowacji. W 2001 roku zdała egzamin nauczycielski i otrzymała Międzynarodowy Certyfikat uprawniający do prowadzenia zajęć jogi w tym systemie. Od tego czasu zaczęła uczyć jogi i prowadzić warsztaty jogi w Polsce, głównie w Warszawie oraz organizować wyjazdy z jogą w Polsce, Europie i Indiach.
  W lipcu 2021 r. przyjęła sannyas dikshę / inicjacja do starożytnego zakonu swamich/ i została mniszką, spełniając od dawna żywione pragnienie pełnego oddania się życiu duchowemu, którego esencją jest Karma Joga /pozytywne działanie dla dobra ogółu/.
  Współzałożycielka Stowarzyszenia Joga w Życiu Codziennym w Polsce.
  ………………………………………..
  Miejsce: Klub Mistrzów / https://klubmistrzow.pl/
  Szolc-Rogozińskiego 4, (8 min pieszo od Metra Imielin lub można podjechać autobusem). Wchodzi się na 1 piętro, po zewnętrznych schodach, klub znajduje się nad Pocztą Polską. Parkowanie od strony ul. Cynamonowej, na osiedlu lub od strony ul. Rosoła przy Szkole Przymierza Rodzin.

  Cena: 150 pln

  Płatność: płatne gotówką lub przelewem na konto. Numer konta podaję na miejscu lub wcześniej mailowo jeśli ktoś zgłosi taką potrzebę. Jeśli będziesz robić przelew to poproszę o przesyłanie mi potwierdzenia. Istnieje możliwość wystawienia faktury, gdyby ktoś potrzebował.

  Zapisy: e-mailem joasia.b@wp.pl lub info@jogawzyciucodziennym.pl, messengerem do https://www.facebook.com/joannajayadevi.bierska/

  Przy zapisie proszę podać swój numer telefonu i adres mailowy.

  P.s. Należy zabrać matę i wygodny strój do praktyki / w razie nie posiadania maty, będzie możliwość skorzystania z mat, które są na miejscu/.

  Do zobaczenia 🙂

  Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/9QZe81mNf